O tym, jak być aktywnym, także zawodowo, do 90-tki? Jak żyć w zgodzie ze sobą i w dobrych relacjach z innymi?

09 lutego 2022 | Rynek pracy/ Zatrudnienie/ Aktywizacja zawodowa | Materiały video

00:00
-35:29

Grzegorz Turniak (65 lat) to inspirujący mówca, mentor, orędownik i pasjonat idei networkingu. Od ponad 30 lat łączy ludzi różnych pokoleń i zawodów, pokazując im, jak budować relacje. To niezwykle medialna postać, która swoim przykładem inspiruje nas do działań na rzecz siebie i innych ludzi. Miło się go słucha i ogląda!

Chcesz się zainspirować przykładem, wiedzą i historią Grzegorza Turniaka? Koniecznie zobacz ten wywiad!

Inspiracje, z których warto czerpać:
Jeden z ulubionych cytatów Grzegorza Turniaka:

„Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu” to esencja podejścia do aktywności. Grzegorz Turniak został jednym z Nominowanych w ubiegłorocznym Plebiscycie „21 Osób Flexi na XXI wiek”, który ową nietuzinkową aktywność promuje i honoruje. W skrócie, czyli o czym rozmawiamy!

Grzegorz Turniak:

  • Ma talenty i nie waha się ich używać. Żyje pełnią życia, jest osobą spełnioną. Jedno z jego powiedzeń, to: „Zużywaj się – nie rdzewiej”.
  • W wieku 65 lat został „stypendystą ZUS-u”, ale to nie oznacza zaprzestania jego aktywności zawodowej.
  • Twierdzi, że jedyne, co mu pozostało, to same przyjemności. Zero obowiązków, zero przymusu, robi to, co chce.
  • Jego żywiołem było i jest… łączenie ludzi, pomaganie im w zawieraniu i utrzymywaniu relacji. Pokazuje, jak to robić i zachęca do rozmów, wymieniania się kontaktami i informacjami o sobie. Aby potem ludzie mogli sobie wzajemnie pomagać i jak się da, to i wspierać w prowadzeniu biznesu.
  • Planuje być aktywnym zawodowo do 90-tki lub coś koło tego.
  • Wyczekiwanie na emeryturę, by potem nic nie robić, jest zwykle zgubne. Ci, którzy czekają „byle do emerytury”, zwykle nie lubili swojej pracy, pasjonaci chcą przynajmniej starają się pracować dalej i czerpać z tego.
  • Do dalszej aktywności zawodowej po 65-tce przygotowywał się 10 lat – pod względem mentalnym, zdrowotnym, kompetencyjnym. Warto sobie wyznaczyć „metę” dalej niż na 60 czy 65 lat. Na dłużej wtedy wystarcza sił.
  • Uważa, że dla zachowania dobrego samopoczucia, warto zadbać o dobre relacje – z rodziną i z otoczeniem.
  • A jak dba o zdrowie? Codziennie stara się przechodzić 8 tys. kroków, przez kilkanaście minut dziennie ćwiczyć w domu (tzw. rytuały tybetańskie) oraz spać 8 godzin na dobę. Do tego stosuje dietę 8-godzinną, czyli je w godzinach 8.30 do 16.30 i potem już nie. No i pracuje nad sobą, by zachować stoicką pogodę ducha.
  • Twierdzi, że warto robić to, co się lubi i być w kontakcie z innymi, możliwie także z młodszymi, bo to uskrzydla.
  • Radzi, by będąc wśród młodszych, nie używać określeń typu „ta dzisiejsza młodzież” czy „za naszych czasów”, bo to blokuje od razu możliwość zachowania relacji.
  • W rozmowie poleca parę ciekawych książek, także swojego autorstwa: „Nigdy nie stój sam” czy „Nigdy nie stój sama”.
  • A na koniec podsumowuje:  „Staraj się robić to, co sprawia Ci frajdę, dbaj o swoje pasje, bądź między ludźmi, planuj swoje kolejne lata, przygotowuj się do aktywności na ten okres”.
  • Grzegorz Turniak oprócz promowania na spotkaniach idei rozwijania siebie i zachęcania do relacji między nami, udziela się aktywnie na LinkedIn i FB oraz wspiera przedsiębiorców w ramach aktywności www.grupayak.pl.
     

Rozmowę z Grzegorzem Turniakiem prowadził Dariusz Ludwiczak.

Grzegorz Turniak:

Inspirujący mówca, mentor, networker. Wykładowca na studiach podyplomowych SGH, UW, PW i MBA na ALK.  Niestrudzony orędownik i pasjonat idei networkingu. Mingling maven – poprowadził ponad 2000 sesji networkingowych dla przeszło 150.000 uczestników. W lutym 2006 wprowadził i rozwijał do 2013 na rynku krajowym firmę BNI Polska. Obecnie jest partnerem spółki szkoleniowo-doradczej www.GrupaYak.pl. Został wybrany jednym z „10 Topowych Głosów Polskiego Linkedin 2018, 2019 i 2020”.  Prowadzi:

  1. Od lutego 2021 2 razy na tydzień live #eKawaZTurniakiem.
  2. Z zespołem programy rozwojowe:
  • #FirmaNaLinkedin.
  • #SocialSelling.
  • #MentorCEOin.
  • #RzecznictwoPracowników.
  • #EmployeeAdvocacy.

Na eventach biznesowych zarządza #SesjePozytywnychRelacji, test twórcą programu #MasterOfNetworking. Jest autorem książki „Nigdy nie stój sam”  i współautorem: „Alchemia Kariery” (z J. Santorskim), „Profesjonalny networking. Kontakty, które procentują” (z R.Wendtem), „Praktyczny poradnik networkingu” (z W. Antosiewiczem), „Zanurz się w błękitnym oceanie. Jak networking wspiera  rozwój firm” (z K.Rumianowskim), „Nigdy nie stój sama” (z Agatą Dynoch). Poprzednio: Prezes Akademia Rekomendacji, BNI Polska, Jobpilot Polska; HR Sector Sales Manager – SAP Polska; Managing Director – Neumann Management Institute; Dyrektor Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania.  Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Certyfikowany konsultant OD (OD Institute Ohio). Nauczyciel przedsiębiorczości (Babson College). Certyfikowany coach ICC (International Coaching Community). Członek założyciel PSZK w 1994, a w latach 2003-2004 członek Zarządu PSZK. Założyciel i od 2006 Prezes, do 2019 członek Zarządu Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

#DoPowiedzenia to cykliczne spotkania z inspirującymi reprezentantami Pokolenia Flexi. W rozmowach Flexi.pl wraz z zaproszonymi gośćmi poruszają tematy dotyczące szeroko rozumianego potencjału generacji 50+, jej aktywności i znaczenia w wielu obszarach, zawodowym, społecznym, kulturowym. Zobacz koniecznie!

 


Wydrukuj

Zobacz podobne

Wykorzystaj wartość doświadczenia i zatrudniaj dojrzałe kobiety!
Wykorzystaj wartość doświadczenia i zatrudniaj dojrzałe kobiety!
12 sierpnia 2024 | Rynek pracy/ Zatrudnienie/ Aktywizacja zawodowa | Artykuły

Wykorzystaj wartość doświadczenia i zatrudniaj dojrzałe kobiety!

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie rynku pracy, dojrzałe kobiety stanowią niezwykle cenny zasób talentów. Doświadczenie, które zdobyły na przestrzeni lat, jest nieocenione w kontekście elastycznego zatrudnienia i rozwoju kariery.
Czytaj dalej
Praca sezonowa jako sposób na aktywne spędzanie czasu?
Praca sezonowa jako sposób na aktywne spędzanie czasu?
18 lipca 2024 | Rynek pracy/ Zatrudnienie/ Aktywizacja zawodowa | Artykuły

Praca sezonowa jako sposób na aktywne spędzanie czasu?

Lato to czas nie tylko wypoczynku, ale także możliwości aktywnego działania, także dla osób 50+. Coraz więcej przedstawicieli Pokolenia Flexi decyduje się na pracę sezonową jako sposób na wykorzystanie wolnego czasu oraz dodatkowy zarobek.
Czytaj dalej