Źródło: materiał Organizatorów.
Jesteś edukatorką / edukatorem senioralnym albo planujesz nim być i studiujesz pedagogikę lub psychologię? Zapraszamy na szkolenie Wzmocnieni, które przygotuje Cię do pracy z osobami w wieku senioralnym nad ich DOBROSTANEM.
Już dziś już zapraszamy osoby zainteresowane poznaniem Innowacyjnego Programu Osiągania Dobrostanu w wieku senioralnym do zapisania się na szkolenie, które obejmuje trzy dwudniowe zjazdy – od listopada 2023 do stycznia 2024 i kończy się uzyskaniem zaświadczenia ukończenia 48 godzinnego szkolenia a dla tych, którzy udokumentują praktykę także certyfikatem praktyka programu wzMOCnieni.
Zapraszamy:
- osoby studiujące pedagogikę lub psychologię i chcące pracować z seniorami,
- osoby planujące swoją karierę zawodową w placówkach zajmujących się aktywizacją seniorów,
- osoby pracujące w charakterze edukatorów i/lub animatorów senioralnych, na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska do udziału w szkoleniu metodycznym pt. „WzMOCnieni – innowacyjny program osiągania dobrostanu w wieku senioralnym”.
48 godzin warsztatów składających się z 3 integralnych zjazdów – do wyboru tryb sob.-ndz. lub pn.-wt. Zajęcia umożliwiają osobiste doświadczenie poruszanych treści oraz omówienie ich zastosowania w codziennej pracy z seniorami.
Blok tematyczny:
- Budowanie poczucia dobrostanu w oparciu o metody teatru fizycznego i kreatywnego pisania – prowadzony przez ekspertki z Islandii.
- Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego i zaangażowania społecznego – za pomocą metod dramowo-biograficznych oraz terapii lasem.
- Radzenie sobie z kryzysami – za pomocą elementów śmiechoterapii, terapii tańcem i ruchem oraz technik narracyjnych.
Miejsce warsztatów: Uniwersytet WSB Merito w Opolu.
Każda osoba biorąca udział w szkoleniu otrzyma imienny certyfikat uczestnictwa wraz z kompletem materiałów do własnej pracy z seniorami (narzędziownik ze scenariuszami zajęć, karty dobrostanowe).
Udział w zajęciach jest nieodpłatny dzięki dofinansowaniu z programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”
Organizator zapewnia prowadzenie warsztatów przez min. dwie trenerki oraz lunch i przerwy kawowe. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmujemy do 16.10.2023 r. przez FORMULARZ: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7XOzpFgTlcbEaNZgWvd3vHZXKSDbjnT7ZM7TFQfb9TzR2Tg/viewform?fbclid=IwAR1lHgtII_EDvR84kYdkv0fohWf-Xe1jCrknKD-dIQ71BUGAM2JcZSG98NI
Zespół merytoryczny:
- Joanna Wawrzyniak – doktor pedagogiki w obszarze gerontologii społecznej i andragogiki, wykładowca akademicki, animator osób starszych realizująca od 15 lat projekty aktywizacyjne i edukacyjne z seniorami oraz osobami dorosłymi, autorka wielu artykułów naukowych i publikacji teoretycznych oraz metodycznych z zakresu pracy z seniorami.
- Agnieszka Buśk – absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej, coach oraz trenerka i superwizorka dramy stosowanej. Od 17 lat realizuje projekty społeczne. Swoją dramową praktykę uzupełnia o inne metody: facylitację, gry strategiczne i relaksację.
- Alicja Przepiórska Ułaszewska – absolwentka studiów podyplomowych z psychogerontologii, psychologii społecznej i coachingu. Certyfikowana mediatorka, mentorka i trenerka, instruktorka jogi śmiechu. Absolwentka szkoły terapii tańcem i ruchem. Współzałożycielka Fundacji Via Salutis, specjalistka ds. aktywizacji społecznej seniorów, autorka projektów, jako wykładowca i trener przygotowuje przyszłych psychogerontologów. Współpracuje z UTW, uczelniami, NGO, Domami/Klubami Seniora.
- Ewa Marcinek – autorka tekstów literackich, nauczycielka kreatywnego pisania. Współtworzy niezależne wydawnictwo literackie Ós Pressan oraz międzynarodowy projekt teatralny Reykjavík Ensemble. Prowadzi warsztaty w programach społecznych.
- Pálína Jónsdóttir – inicjatorka teatru Reykjavik Ensamble, choreografka, aktorka. Pracuje metodami teatru dla wykluczonych, specjalistka w terapii Tańcem i Ruchem.
Serdecznie zapraszamy!!!
Projekt Wzmocnieni realizowany jest w ramach programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Projekt jest finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.