Software developer; desktop apps, mobile apps & web full stack

Zbigniew, Warszawa

Obserwuj

Szczegóły profilu

Sylwetki zawodowe
Software developer; desktop apps, mobile apps & web full stack

Kontakt: Zbigniew Sarata

Miejscowość: Warszawa (+30 km), woj. mazowieckie

Dyspozycyjność:

  • Każdy dzień: 0:00 - 23:00

Umiejętności:

  • Programowanie/ Testowanie

Opis specjalisty

Portfolio zrealizowanych projektów na https://cv.sarata.pl.

Zaczynałem od assemblerów, potem C++ niezarządzalny i zarządzalny, C# i JS. Miałem też epizody z Pascalem i PHP. Swoją przyszłość widzę w pogłębianiu doświadczenia z JS. W tym języku można tworzyć nie tylko wydajny backend (node.js), ale również responsywny frontend (quasar.js). Nakładka Cordova pozwala ten sam kod JS przekształcić w uniwersalne aplikacje mobilne (Android, iPhone). Za pomocą innej nakładki - Electron generuje się programy desktopowe (Windows, Linux, czy OSX).

Nowoczesny JS jest niezwykle wydajny. Kod jest najpierw kompilowany, reaguje na zdarzenia i nie wymaga stosowania wątków, które podczas przełączania zabierają procesorom cenny czas. Programowanie zdarzeniowe wymaga od programisty sporego wysiłku w tworzeniu algorytmów umożliwiających automatyczne wykonywanie kolejno zaplanowanych kroków w reakcji na wykonanie z niedającym się przewidzieć opóźnieniem zakończenia poprzedniego kroku.

Oczywiście niemal całe tworzone oprogramowanie przetwarza dane. A skoro tak, musiałem poznać język SQL i bazy danych takie jak SQLserver, MySQL, SQLite, czy modne ostatnio MongoDB. SQL jest już w miarę dobrze znormalizowany. Wyjątkiem jest MongoDB – przeciwieństwo relacyjnych baz danych.

We współczesnych systemach tradycyjne konfiguracje klient/serwer już nie wystarczają. Musiałem więc opanować używanie web sockets, Firebase Cloud Messaging (FCM), czy pakiety UDP poprzez GPRS. W dotychczasowych projektach musiałem porozumiewać się wieloma urządzeniami peryferyjnymi stosującymi różne protokoły. Mam na myśli Near Field Communication (NFC) oraz Bluetooth Low Energy (BLE). A obsługa tych protokołów wymaga sporego nakładu pracy.

Wydrukuj tę ofertę


Jesteś zainteresowany/a
ofertą tego specjalisty?

Wyślij zgłoszenie

Zobacz podobne oferty

Szybkie i niezawodne usługi elektryczno-instalacyjne
Obserwuj
Szybkie i niezawodne usługi elektryczno-instalacyjne
Tomasz, Cała Polska

Szybkie i niezawodne usługi elektryczno-instalacyjne

Ogłoszenia drobne
Szybkie i niezawodne usługi elektryczno-instalacyjne* Instalacje elektryczne i teleinformatyczne* Montaż i serwis systemów alarmowych i CCTV* Usługa Smart Home* Instalacje domofonowe* Administracja sieci teleinformatycznych
Czytaj dalej
Programista, poligraf
Obserwuj
Programista, poligraf
Hoofields, Cała Polska

Programista, poligraf

Sylwetki zawodowe
- programowanie aplikacji webowych, w tym CRM, MIS, DAM itp. - projektowanie baz danych - przetwarzanie tekstu i obrazu - zarządzanie barwą - ekspertyzy techniczne (poligrafia) - szkolenia i doradztwo
Czytaj dalej