Rytm pracy dziecka i rytm pracy pedagoga
Pani Halina Chojnowska-Studzińska otwarcie opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych i inspiruje. Dlaczego? Bo to autentyczna opowieść o tym, że praca z dziećmi, polegająca na nauczaniu, daje olbrzymią satysfakcję. Ale też uczy! Bo praca dla emeryta, często jest kojarzona z mało wartościowymi rozwiązaniami, w których brak rozwoju. Tymczasem Pani Halina udowadnia, że mimo wieku emerytalnego, można kontynuować karierę. Przejście na emeryturę nazywa wegetacją i jest pewna, że gdyby nie padła propozycja pozostania w szkole w roli pedagoga, Rozmówczyni podjęłaby inną aktywność zawodową. Dlaczego? Bo, jak twierdzi, „nie można spocząć na laurach”.
Nauczanie wczesnoszkolne źródłem radości
Portrety Pokolenia Flexi ukazując dzień pracy nauczyciela wychowania wczesnoszkolnego, wskazują, jak ważną rolę w życiu odgrywają pasja, determinacja, a także współpraca. Rozmówczyni pracując w szkole, przeszła przez wszystkie etapy kariery, będąc pracownikiem świetlicy, nauczycielką plastyki, a spełniając się w roli pedagoga wczesnoszkolnego. Jak mówi, wspólne działania dla dzieci, ale też z rodzicami, otwartymi na realizowanie inicjatyw, owocują.
Zobacz, jak Bohaterka zaczynała swoją historię zawodową, jak miłe są gesty sympatii uczniów nawet po latach, co motywuje i dlaczego warto zdobywać wiedzę? Odpowiedzi w inspirującym filmie!
Postscriptum
W Dniu Edukacji Narodowej i w każdym dniu, w którym nauczyciele przekazując wiedzę dzieciom, dbają o wartościowy rozwój pokoleń, udowadniając, że dojrzalsze pokolenie jest mentorem dla tego młodszego, składamy Wam życzenia wytrwałości, powodzenia i spełnienia. A także satysfakcji z pracy.