Future Collars – szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online!

19 kwietnia 2023 | Materiał partnerski konkursu „Apetyt na życie” | Artykuły

Future Collars – szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online!

Źródło: materiały Future Collars.

FUTURE COLLARS to szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online założona i prowadzona przez: Beatę Jarosz i Joannę Pruszyńską-Witkowską. Innowacyjna metoda nauczania Future Collars skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery i wejść do świata IT, jak i do firm, poszukujących efektywnych i skutecznych programów rozwojowych do reskillingu oraz upskillingu swoich pracowników.

Oferta Future Collars jest nieustannie poszerzana i dostosowywana do aktualnych potrzeb rynku pracy i branży IT. Obecnie składa się na nią 14 KURSÓW obejmujących różne języki programowania, UX design, zarządzanie projektami czy Business Intelligence.

Kursy Future Collars są prowadzone wyłącznie online za pomocą autorskiej platformy edukacyjnej oraz na podstawie 6-letniego doświadczenia w nauczaniu online. Połączenie lekcji na żywo, możliwości korzystania z wiedzy i doświadczenia mentorów-praktyków oraz pracy własnej sprawia, że nauka jest skuteczna, elastyczna oraz nastawiona na praktykę. Elastyczny model zdalny jest dostosowany do osób, które pracują lub opiekują się dziećmi. Dzięki temu nauka w Future Collars jest prosta i dopasowana do współczesnych potrzeb oraz wymagań rynku edukacji online.

ATUTY KURSÓW W FUTURE COLLARS

  • BOOTCAMPY tworzone przez mentorów–praktyków. Zakres bootcampów uwzględnia najbardziej aktualne i pożądane przez działy IT narzędzia i technologie. Bootcampy online dostępne są dla wszystkich z każdego miejsca.
  • MENTORZY praktycy zatrudnieni w rozpoznawalnych firmach, przekazujący aktualną wiedzę praktyczną, konkretne wykorzystanie narzędzi oraz kładą nacisk na realizację zadań i projektów.
  • ZAJĘCIA ONLINE LIVE kameralne w max. 16-osobowych grupach, 2 razy w tygodniu. Uczestnik nabywa umiejętności pracy zdalnej w praktyce.
  • KONSULTACJE INDYWIDUALNE gwarancja konsultacji indywidualnych z mentorem dla każdego uczestnika 1,5h tygodniowo jest to bardzo cenione przez kursantów udogodnienie dające możliwość omówienia realizowanego zadania/projektu 1:1.
  • STUDENT SUPPORT opiekunowie kursantów, którzy w czasie całego szkolenia weryfikują obecność i aktywność na zajęciach, postęp w realizacji zadań oraz motywują uczestników do regularnej pracy własnej.
  • IT TALENT PROFILE indywidualny dobór zakresu bootcampu na podstawie testu kompetencji i dodatkowo wsparty konsultacją z doradcą.
  • KORZYŚĆ DLA PRACODAWCÓW weryfikacja zgłaszających się na kurs pracowników mająca na celu wyłonienie tych prawdziwie zmotywowanych, chcących naprawdę się kształcić.
  • EFEKTYWNOŚĆ zdawalność kursantów na poziomie 97% uzyskanych certyfikatów na podstawie samodzielnie zrealizowanego konkretnego projektu.
  • WSPARCIE W REKRUTACJI program praca w IT to jeszcze lepsze przygotowanie do rozpoczęcia kariery w IT i zwiększenie szansy na szybkie znalezienie pracy. Program zapewnia doradztwo zawodowe, przygotowanie do rekrutacji oraz wsparcie w poszukiwaniu pracy.

Od początku istnienia Future Collars pomogło ponad 4000 osobom w podniesieniu konkurencyjności na rynku pracy i wejściu do IT. Absolwenci Future Collars pracują w rozpoznawanych, globalnych firmach, m.in. Accenture, OLX, Citi, Nordea, Allegro, Żabka, Santander Bank, ING, BNP Paribas Bank Polski i wielu innych, jak również w prężnie rozwijających się startupach, np. SalesManago.

W 2021 roku firma stworzyła pierwszy w Polsce test kompetencji IT TALENTS PROFILE ©. Umożliwia on wybór odpowiedniej specjalizacji w IT dopasowanej do naturalnych predyspozycji i talentów oraz wybór odpowiedniej ścieżki rozwoju.

PROFIL KURSANTÓW

Aż 90% kursantów Future Collars to osoby, które na rynku pracy są już od przynajmniej 5 lat. Pozostali to uczniowie i studenci lub osoby, które niedawno weszły na rynek pracy i szybko zauważyły możliwości, jakie daje kompleksowy kurs umiejętności cyfrowych. Ponad połowa – 55% kursantów – łączy naukę na kursie z pracą, chcąc zmienić stanowisko lub branżę. Jedna czwarta to osoby szukające zatrudnienia. 10% kursantów prowadzi własną działalność i planuje wykorzystać zdobyte umiejętności w rozwijaniu swojego biznesu.

CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Działania Future Collars wpisują się w realizację celów zrównoważonego rozwoju:

Cel 4: Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie.

Cel 8: Promowanie stabilnego, zrównoważonego i inkluzywnego wzrostu gospodarczego, pełnego i produktywnego zatrudnienia oraz godnej pracy dla wszystkich ludzi.

Cel 9: Budowanie stabilnej infrastruktury, promowanie zrównoważonego uprzemysłowienia oraz wspieranie innowacyjności.

Future Collars to firma zaangażowana społecznie i aktywnie działająca na rzecz różnorodności i inkluzywności na rynku pracy. Uważamy, że:

Każdy powinien mieć szansę na naukę, rozwój i bezpieczeństwo zawodowe w nowej, cyfrowej gospodarce.

Future Collars wraz z partnerami realizuje własne inicjatywy przełamujące bariery w myśleniu o IT i technologiach oraz pomagające osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zawodowej i życiowej na zmianę swojej ścieżki kariery.

Celem kampanii społecznej WOMAN UPDATE jest dodawanie kobietom odwagi do nabywania kompetencji cyfrowych i w wejścia do IT. Na stronie internetowej kampanii przez cały rok dostępne są bezpłatne lekcje z kompetencji cyfrowych, poradniki dotyczące przebranżowienia i rozpoczęcia kariery w IT oraz podcasty z ekspertkami i liderkami.

Coroczne wydarzenie DZIEŃ KARIERY KOBIETY W IT jest skierowane do kobiet, które chcą świadomie budować karierę w branży IT. Jego celem jest wskazanie różnorodnych możliwości i ścieżek rozwoju, jakie daje IT. Do tej pory we wszystkich edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 5000 osób.

W 2021 r. Future Collars wraz z partnerami uruchomiło stypendialny fundusz różnorodności w IT, którego celem jest pomoc osobom ze środowisk marginalizowanych (trans gender, w trakcie korekty płci, uchodźcy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby 50+) znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej w zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych i znalezieniu pierwszej pracy w branży IT. Program obejmuje 90% dofinansowania kursu, mentoring, lekcje języka angielskiego dedykowanego IT oraz wsparcie rekrutera w przygotowaniu aplikacji i procesie rekrutacyjnym.

Future Collars aktywnie wspiera inicjatywy społeczne swoich partnerów. Firmy i organizacje wspólnie działają przeciw wykluczeniu cyfrowemu i pomagają zdobywać nowe kompetencje osobom, które tego potrzebują. Naszymi partnerami społecznymi są są organizacje pozarządowe działające na rzecz różnorodności i edukacji oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, m.in. Uniwersytet Sukcesu, Fundacja Mamo Pracuj, Fundacja Kobiety e-biznesu, Fundacja Integracja. Wspólnie z nimi Future Collars zrealizował szereg inicjatyw i programów społecznych skierowanych do osób zagrożonych na rynku pracy.

WSPÓŁPRACA Z URZĘDAMI PRACY

Future Collars współpracuje z Urzędami Pracy z całej Polski, oferując w ramach wspierania osób bezrobotnych kursy programistyczne. Ponadto współpraca ta przekłada się na realne zmniejszenie bezrobocia poprzez dokonanie przebranżowienia reskilling.

Podnoszenie kwalifikacji przez osoby bezrobotne jest korzystne (a jednocześnie konieczne) dla nich jako przyszłych pracowników, ponieważ pomaga im radzić sobie ze zmianami technologicznymi. Kursanci na zakończenie każdego szkolenia przygotowują projekty praktyczne lub rozwiązują zadania, które mogą przedstawić przyszłemu Pracodawcy jako swoje portfolio. Uczymy umiejętności praktycznych w taki sposób, aby po ukończeniu szkolenia Absolwent mógł podjąć pracę.

Po szkoleniu oferują również w ramach usługi warsztaty online ze wsparcia w poszukiwaniu pracy, umiejętności prezentowania wiedzy zdobytej na szkoleniu. Wszystkie szkolenia są w formie online co umożliwia korzystanie z nich ludziom z całej Polski UP przekonują się do tej formy współpracy, co jest odzwierciedlone wzrostem liczby kursantów w każdym kolejnym roku.

WYRÓŻNIENIA

W uznaniu dla naszych działań Koźmiński BiznesHub przyznał nam tytuł Startupu Pozytywnego Wpływu. W 2022 założycielki zostały laureatkami tegorocznej nagrody głównej w kategorii „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu” w konkursie Bizneswoman Roku. W 2021 roku Future Collars znalazło się w rankingu 25 najlepszych startupów organizowanym przez My Company. W 2020 r. Future Collars dołączył do gremium przedsiębiorstw społecznych wspieranych przez NESsT, które tworzą godne miejsca pracy dla ubogich i marginalizowanych społeczności. W 2020 r.zostaliśmy docenieni przez Forbes Women certyfikatem Równa Firma za wspieranie równości i różnorodności w biznesie. W 2019 r. European Venture Philanthropy uznał nas za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE.

W 2017 r. firma wygrała w kategorii Cyfrowy Ekosystem (Digital Ecosystem) konkursu Digital champion z PIIT – za stworzenie i rozwój „cyfrowego ekosystemu biznesowego” łączącego zdolności, kompetencje i rozwiązania różnych organizacji, aby wytworzyć i dostarczyć klientom innowacyjne usługi lub produkty.

Future Collars należy do Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz Konfederacji Lewiatan, posiada certyfikat jakości ISO 9001 i jest zarejestrowana jako instytucja szkoleniowa w RIS.

Autor tekstu:
Redakcja Futture Collars.

Komentarz Flexi.pl

Future Collars, organizacja realizująca cele zrównoważonego rozwoju, została partnerem konkursu „Apetyt na życie” Flexi.pl. Inicjatywa ta wpisuje się w debatę na temat talentów i zasobów pokolenia 50+. A także podnosi temat zmieniających się modeli aktywności, Silver Tsunami i starzenia się społeczeństw. A Flexi.pl, jako podmiot społecznie odpowiedzialnym, propaguje idee różnorodności wiekowej w organizacjach i dialogu między pokoleniami. Dlatego cieszymy się, że Future Collars współtworzy z nami to wydarzenie.

 


Wydrukuj

Zobacz podobne

„Toskania. W cieniu Amiaty”
„Toskania. W cieniu Amiaty”
16 czerwca 2023 | Materiał partnerski konkursu „Apetyt na życie” | Artykuły

„Toskania. W cieniu Amiaty”

To nie jest zwykły przewodnik, ani też zwykła książka do przeczytania w jeden wieczór. To zbeletryzowany przewodnik po Toskanii, w którym, w cieniu gorącego romansu poznajemy główną bohaterkę powieści, Toskanię.
Czytaj dalej
„Straciliśmy niewinność, teraz czas na dojrzewanie!”, czyli wywiad z Leszkiem Stafiejem, Prezesem Zarządu, Współwłaścicielem wydawnictwa Pierwsza Strona oraz Sponsorem konkursu „Apetyt na życie”!
„Straciliśmy niewinność, teraz czas na dojrzewanie!”, czyli wywiad z Leszkiem Stafiejem, Prezesem Zarządu, Współwłaścicielem wydawnictwa Pierwsza Strona oraz Sponsorem konkursu „Apetyt na życie”!
07 czerwca 2023 | Materiał partnerski konkursu „Apetyt na życie” | Wywiady

„Straciliśmy niewinność, teraz czas na dojrzewanie!”, czyli wywiad z Leszkiem Stafiejem, Prezesem Zarządu, Współwłaścicielem wydawnictwa Pierwsza Strona oraz Sponsorem konkursu „Apetyt na życie”!

Dlaczego dojrzewanie nigdy się nie kończy? Jak bawiąc i ucząc, można integrować pokolenia? Dlaczego pierwsze zdanie nigdy nie jest niewinne? Czym jest „pęk misternych kluczy”? I jakie „otwiera drzwi”?
Czytaj dalej