Konkurs „Apetyt na życie”

Stwórzmy wspólnie wyjątkową galerię zdjęć ukazujących pasję, inicjatywę, twórczość, aktywność pokolenia, któremu „nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć”.


 

Portal Flexi.pl organizuje konkurs: „Apetyt na życie”. Wyłoniliśmy i doceniliśmy osoby 50+, które z pasją wytyczają plany, aktywnie je realizując. Pokazując nietuzinkowe przykłady działania, pragniemy zwrócić uwagę na witalność generacji, której „nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć by zielono wiosną w głowie mieć”. A ponieważ wiosną, „rozkwitły bzy [...] wszystko kwitnie wkoło, i ja, i ty”, dlatego w przestrzeni portalu Flexi.pl, miejsca, w którym inspirujemy do aktywnego życia, pokazujemy, w jaki sposób można celebrować pasję. A także realizować marzenia i chłonąć chwilę, oraz jak wyzwalać w sobie „Apetyt na życie” w wieku dojrzałym.

Pasja, rozumiana szeroko: od tworzenia wypieków, po wykonywanie makram, przez fotografię, podróże, zdobywanie górskich szczytów, poprzez twórczość poetycką, taniec, malarstwo, jazdę konną czy wytrwałą pracę, została ukazana na portalu Flexi.pl. Konkurs na najciekawsze fotografie ukazujące „Apetyt na życie”, czyli pasję, inicjatywę, twórczość, aktywność rozstrzyga Jury. Galerię fotografii Laureatów uzupełniają opisy doświadczeń i przeżyć.

Konkurs ma przełamywać społeczne tabu na temat wieku i łamać krzywdzące stereotypy wobec generacji osób z bogatym doświadczeniem życiowym i zawodowym. Wpisuje się także w dyskurs, którego celem jest wpływanie na społeczną świadomość zmian w modelu aktywności pokolenia 50+, trendów demograficznych w różnych obszarach. Ma także przeciwdziałać samotności, samobójstwom oraz depresji osób dojrzałych.

Najlepsze przed Tobą!

Laureaci w Kategorii Twój „Apetyt na życie”:

 • Małgorzata Pieńkowska, nagrodzona zestawem naturalnych produktów, który składa się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove.
 • Monika Kowalczyk, którą uhonorowano, przyznając zestaw naturalnych produktów, który składa się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove.
 • Jolanta Domaradzka-Danielak, otrzymuje zestaw naturalnych produktów, który składa się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove.
 • Anna Mierkiewicz Kocan, która otrzymuje roller do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove.
 • Violetta Pabisiak, która odbierze nagrodę postaci rollera do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove.
 • Mirosława Wawrzyniak, którą zapraszamy po odbiór rollera do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove.
 • Czesława Staniak, która otrzymuje pakiet 3 konsultacji rozwojowych online z ekspertem rozwoju zawodowego i rynku pracy od Careers-Compass.
 • Bożena Mateja, zdobywa voucher na 3-dniowy pobyt w Hotelu Wieniawa Spa & Wellness wraz z wyżywieniem, opcją skorzystania z sauny oraz basenu dla Laureata i Osoby Towarzyszącej (voucher ważny 3 miesiące od dnia wydania).
 • Małgorzata Skrzypczak, którą uhonorowano, przyznając torebkę skórzaną marki Grace Collection wraz z książkami pt. „Ubierz (J)Ego” oraz „Ubierz duszę”.
 • Anna Jakubiec, której w udziale przypadł voucher na 5 zdjęć (w wersji cyfrowej) na sesję rodzinną wykonaną przez Ola Miś – Fotografia (voucher ważny 6 miesięcy od dnia wydania).
 • Ryszard Gębczyński, do którego trafi zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń w kategorii Apetyt na życie.
 • Ryszard Kaczmarek, którego nagrodzono zestawem 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.
 • Wiesław Wadowski, który otrzymuje zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.
 • Tadeusz Niemiec, którego doceniono, przyznając zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.
 • Jacek Sulkowski, nagrodzony zestawem 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.
 • Wojciech Okoniewski – laureat otrzymuje zestaw książek pt. „TYBET. W drodze do Kumbum” oraz „MONGOLIA. W poszukiwaniu szamanów” autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej.
 • Albert Neumann, którego zapraszamy do odebrania zestawu książek pt. „TYBET. W drodze do Kumbum” oraz „MONGOLIA. W poszukiwaniu szamanów” pióra Elżbiety Sęczykowskiej.

Laureaci w Konkursie „Apetyt na życie” w kategoriach specjalnych, które:

1. honorują kobiecą kreatywność:

 • Anna Jakubiec, otrzymuje voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie online.
 • Anna Mierkiewicz Kocan, która otrzymuje voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.
 • Bożena Mateja zdobywa voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.
 • Czesława Staniak, odbierze nagrodę w postaci vouchera od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.
 • Iwona Poręba, której przekazujemy voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.

2. nagradzają unikatową koncepcję, promocję literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń:

 • Ryszard Gębczyński, został uhonorowany zestawem gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania”.
 • Jacek Sulkowski, nagrodzony zestawem gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania”.
 • Andrzej Zawadzki, do którego „powędruje” zestaw gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania”.
   

Galeria fotografii oraz opisów przeżyć Laureatów w Kategorii Twój „Apetyt na życie”:
 

            

 

           

 

       

 

           

 

    

 

        

      

          

 

         

 

     
 

 

Zasady konkursu

Praca konkursowa:

Zadaniem konkursowym było przesłanie pracy konkursowej w postaci fotografii należącej do Uczestnika, Zgłaszającego (w formie cyfrowej: skanu, zdjęcia w formatach JPG, PNG), przedstawiającej pasję wraz z opisem doświadczeń i przeżyć. Pracę konkursową prezentujemy na stronie internetowej Konkursu „Apetyt na życie” po jego zakończeniu i wyłonieniu Laureatów, których wybrało Jury.
 

Zgłoszenia przyjmowaliśmy w kategorii Twój „Apetyt na życie”, która zawiera zgłoszenia osób 50+.
 

*Zgłoszenia przedstawiają pasję, inicjatywę, twórczość, aktywność w formie utrwalonej fotografii wraz z opisem doświadczeń i przeżyć.
**Organizator dopuszcza wprowadzenie kategorii specjalnej, którą powołuje Sponsor, honorując zdefiniowany przez siebie „Apetyt na życie”.

Harmonogram konkursu

Start, tj. przyjmowanie zgłoszeń: 13.04.2023 r. Jesteś 50+? Pokaż swój „Apetyt na życie” w formie zgłoszenia e-mailowego zawierającego fotografię wraz z opisem doświadczeń i przeżyć. Ukaż, jak różnorodny „Apetyt na życie” ma pokolenie, któremu „[...] nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć By zielono wiosną w głowie mieć”.

Zamknięcie listy zgłoszeń: 31.05 do 23:59

Etap weryfikacji zgłoszeń i wyłonienie listy Laureatów: 05.06-07.06.2023 r. Jury dokonuje analizy zgłoszeń, weryfikując ich zgodność z konkursem oraz stopień ukazania przedmiotowości inicjatywy. Przy wyborze Jury kieruje się subiektywnym przeświadczeniem, że oddziaływanie ukazanej aktywności wypełnia rzeczony „Apetyt na życie”.

Prezentacja galerii wyróżnionych fotografii oraz opisów przeżyć na dedykowanej stronie konkursowej wraz z informacją o Laureatach i Wyróżnionych: 13.06.2023 r.
 

Sprawdź informacje o konkursie!
 

Nagrody w Kategorii Twój „Apetyt na życie”:
 

Stworzone przez Crystallove 3 zestawy naturalnych produktów (1 ametystowy, 1 z kwarcu różowego, 1 z kryształu górskiego), które składają się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki oraz 3 zestawy rollerów do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym oraz ozdobną torebką od Crystallove.

        

 

Pakiet 3 konsultacji rozwojowych online z ekspertem rozwoju zawodowego i rynku pracy od Anny Gierasimowicz, konsultanta biznesowego, doradcy rozwojowego, mentora, diagnosty potencjału, coacha Careers-Compass.
 

 


 

Voucher na 3-dniowy pobyt w Hotelu Wieniawa Spa & Wellness wraz z wyżywieniem, opcją skorzystania z sauny oraz basenu dla Laureata i Osoby Towarzyszącej (voucher ważny 3 miesiące od dnia wydania).

 

Torebka skórzana marki Grace Collection i książki autorstwa Grażyny Paturalskiej pt. „Ubierz (J)Ego” oraz „Ubierz duszę”.

 

Voucher na 5 zdjęć (w wersji cyfrowej) na sesję rodzinną wykonaną przez Ola Miś Fotografia (voucher ważny 6 miesięcy od dnia wydania).

 

 5 zestawów po 3 książki („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Kariny Sęp.

 

4 książki pt. „TYBET. W drodze do Kumbum” oraz „MONGOLIA. W poszukiwaniu szamanów” od Elżbiety Sęczykowskiej.

fot. Monika Bajkowska.

 

Dowiedz się więcej o Laureatach!

 

Nagrody w Konkursie Apetyt na życie” w kategoriach specjalnych.

 5 voucherów na zakupy w drogeriach Hebe bądź w sklepie on-line na hebe.pl honorujących kobiecą kreatywność.

3 zestawy gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania” nagradzające unikatową koncepcję, promocję literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń.

 

 

Ambasadorka Konkursu Apetyt na życie”

 

Hanna Piekarska, blogerka, stylistka, modelka.

 

Sponsorzy Konkursu Apetyt na życie”

              

                                                   

                                                   

                                             

                          
          fot. Monika Bajowska

           

  

 

Partnerzy
 

                                                              

                                                          

 

                    

                                                                   

                                                            

 

                                

 

                       
 

A także:
Fundacja NOVA, grupa na portalu społecznościowym Facebook „Redzcy Seniorzy
.

 

 

Patroni medialni

 

                                                          

     

                       

 

          

 

                                    

             

 

Zapisz się do Newslettera Flexi.pl!

 


 

Współpracujmy i promujmy talenty z Pokolenia Flexi!


Zapraszamy do współpracy i współtworzenia projektów firmy, organizacje, media i podmioty, które mają świadomość realnej wartości strategii różnorodności, inkluzywności, działań międzypokoleniowych. I chcą budować swoje marki w oparciu o te idee. Napisz do nas: [email protected]
 

Materiały prasowe – do pobrania
 
Instrukcja wysyłania zgłoszeń do konkursu „Apetyt na życie”.
 
Regulamin konkursu „Apetyt na życie”.