W #DoPowiedzeniach Flexi.pl spotykamy się z wartościowymi Gośćmi. Kolejny raz mamy zaszczyt zaprosić na inspirującą rozmowę z reprezentantką Pokolenia Flexi, która zgadza się z przesłaniem z filmu „Praktykant”, podkreślając, że „doświadczenie się nie starzeje”. Zainspiruj się i obejrzyj nagranie.
Współpraca pokoleń w LIDLU
Z Barbarą, pracowniczką sklepu LIDL, rozmawiamy o pracy, aktywności oraz pasji. Rozmówczyni Flexi.pl w LIDLU pracuje w różnych obszarach. A jej determinacja oraz zaangażowanie, a także otwartość są doceniane. Bohaterka #DoPowiedzeń jest także szkoleniowcem dla nowych osób i wsparciem dla nich. Pomaga w adaptacji i codziennych obowiązkach. To funkcja, która wymaga wiedzy, doświadczenia, empatii i odpowiednich zasobów, którymi dysponuje właśnie pani Barbara. Rozmówczyni portalu Flexi.pl, która swoją zawodową karierę zaczynała w księgowości, po latach próbując pracy w handlu, od 6 lat rozwija się w LIDLU. Jak podkreśla: musi mieć obowiązki, bo wtedy czuje smak życia i je chłonie.
Sprzeciw wobec stagnacji w wieku 60 plus
Statyczne życie nie leży w mentalności pani Barbary i nie jest dla niej, choć bohaterka #DoPowiedzeń docenia chwile z książką i kontemplację przyrody, szczególnie podczas ulubionych spacerów. Tworzą one właściwy balans. Jednak sama aktywność, również na emeryturze, jest dla Barbary Mazurowskiej motorem napędowym. Marzenia, te zawodowe i te prywatne (np. to o posiadaniu domku w górach) chce realizować, nie jedynie snuć, pozostawiając w sferze imaginacji. Otwarta na młode talenty, chętnie z nimi pracuje i przekazuje wiedzę, ale też podkreśla, że nie spotkała na swojej drodze osób, które, choć PESELEM młodsze, byłyby — jak to czasem sugerują stereotypy — zamknięte na doświadczenie tych dojrzałych. Ale sama też dba o sposób podawania wiedzy i podkreśla, jak ważna jest otwartość w relacjach. Zróżnicowane wiekowo zespoły to bowiem zbiory osobowości, w których przepływ wiedzy, zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo jesteśmy empatyczni. I jak bardzo dalecy od moralizatorstwa i przyjmowania pozycji wyższości.
Kochając liczby, ale zapominając o tych w metryce
W pracy w LIDLU pani Basi przydają się też ekonomiczne wykształcenie i zamiłowanie do liczb. Nasza Rozmówczyni docenia to, że ma tę unikalną umiejętność, jak pamiętanie wszystkich kodów w sklepie. To nie tylko usprawnia pracę, ale też nie przychodzi od razu. Doświadczenie ułatwia też spojrzenie na niektóre sytuacje, np. w pracy z klientem. Łatwiej o chłodny osąd, brak zbędnych emocji, łatwiej także o zwizualizowanie sobie siebie w danej sytuacji. Taki filtr, uzyskiwany właśnie z wiekiem, to wartość dodana w pracy z ludźmi. Stabilność emocjonalna pracownika 60+ i dynamika tego młodego mogą tworzyć kreatywne rezultaty w każdym zespole, nie tylko w handlu i obsłudze klienta.
Dlaczego? Koniecznie obejrzyj tę historię i zobacz, dlaczego praca w LIDLU to ekosystem otwarty na zespoły zróżnicowane wiekowo?
Sprawdź, czy metryka i doświadczenie koegzystują w symbiozie?
Doceń siłę marzeń i pasji, także tej zwróconej ku literaturze i klasyce polskiego słowa pisanego!
Na kolejną odsłonę #DoPowiedzeń zaprasza Beata Ryba, marketing director portalu dla aktywnych i otwartych na życie 50, 60, 70-latków.
Opracowanie i redakcja: Beata Ryba, marketing director Flexi.pl